Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Novinky

 

VZPOMÍNÁME

 

                   roynek.jpg

 

V pátek 21.4.2017 odešel  náš Roynek do psího nebe. Museli  jsme se s ním rozloučit. Nechtěli jsme dále prodlužovat jeho trápení. Nemoc se vyléčit nedala a poslední týden fungoval jen díky silným lékům proti bolesti. Byl hodně statečný. Byl to věrný a milovaný člen naší rodiny. Zůstane v našich srdcích a budeme na něho s láskou vzpomínat. Strašně nám chybí.

Měj se krásně ty náš kamaráde a děkujeme Ti za všechno!

S láskou celá rodina

 

 

17.4.2017

Hezké Velikonoce

dscf3247.jpg

 

13.4.2017

Roy stále bojuje s rakovinou. Už 5. týdnů bere tablety proti bolesti Rycarfa. Nejdříve 3/4 tablety denně. Od 12.4. jsme dávku zvýšili na 1 celou tabletu denně. Roy v noci začíná kňučet, takže ani tato dávku mu neuleví od bolesti. Granule mu dáváme rozmočené, ale žere jen, když ho krmíme z ruky. Bojí se kousnout do něčeho tvrdšího. Procházky ho stále baví a nikdo by na něm nepoznal, že je na tom zdravotně tak špatně. Dokonce vyjíždí a štěká na druhé psy.  Do minulého týdne to stále ještě bylo dobré. Ale nyní se stav zhoršil. V sobotu na Velikonoce jsem zajela na veterinu pro silnější léky. Už při konzultaci léčby loni v říjnu na Veterinární fakultě v Brně nám pan doktor Fichtel zaplánoval do závěrečné léčby Tramal. Od neděle 16.4. mu dáváme 2x denně Tramal 100mg. Ale musíme ještě doplnit Rycarfem, aby ho nic nebolelo. Nádory mu rostou nejen v tlamě, ale i v nosní dutině. Občas mu teče z nosu krev. Bohužel jsme v posledním stadiu a budeme nuceni jeho trápení brzy ukončit. Je to pro nás velmi smutné a bolestné. Roy je velký bojovník a důkazem je, že tak dlouho úspěšně s touto nemocí bojuje. Ale nyní nastává čas, kdy mu už nemůžeme pomoci a nemůžeme ho nechat déle trápit. Myslím, že jsem pro něho udělali vše, co jsme mohli a bylo v našich silách.

 

24.12.2016

Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2017 přejí Kašní a Roy.

Royovi přejeme hodně štěstí a sily v boji s nemocí. Ať nám dělá radost ještě hodně dlouho.

vesele-vanoce.jpg

 

23.12.2016

Dneska jsem našla na zemi vypadnutý zub - stoličku. Asi má Roy celou levou horní dáseň uvolněnou a zuby nemají v čem pořádně držet. Jinak je Roy bojovník. Stále mu chutná a raduje se. Dáváme mu 3x denně kapky Energyvet proti rakovině a celkové posílení imunity. Nejhorší je zápach, který mu jde z tlamy. Občas neumí popadnout dech a kýchá. U kýchání mu vyprskne krev, ale nevíme jestli z nosu nebo z tlamy. Je to velmi smutné a deprimující. Ale dokud žere a baví ho procházky budeme bojovat s ním.

 

27.11.2016

Máme špatné zprávy. Po CT vyšetření, biopsii a následném cytologickém vyšetření byla Royovi stanovena diagnóza - maligní mezenchymální tumor , osteosarkom/fibrosarkom. Na patře má neohraničená ložiska, která se nadají operovat. K tomu má v dásni a dutinách silný zánět. Je zvláštní, že nakonec melanom překonal a nyní bojuje s jiným typem rakoviny. Prognóza je velmi špatná, druh rakoviny velmi agresivní a k tomu ještě ten silný zánět. Nyní bere Roy již 3 týdny antibiotika a tablety proti bolesti. V každém případě je Roy velký bojovník. To, že přežil s melanomem rok a čtvrt je vlastně zázrak.

Byla navržena léčba radioterapií ve Vídni nebo chirurgický zákrok s nejistým výsledkem. Třetí varianta je paliativní péče, pro kterou jsme se rozhodli. Zatím je Roy v relativně dobré kondici. Má radost z procházek, chutná mu a za piškot by udělal cokoliv. Budeme bojovat, co to půjde. Je to pro nás obrovský stres. Snad bude mít Roy štěstí a bude tady s námi v dobré kondici ještě hodně dlouho. 

 

12.11.2016

Začátkem října začala Roye bolet levá horní čelist. Při doteku kňučel. Když ho to ani po 14 dnech nepřešlo, zašli jsme s ním na veterinu. Pan doktor řekl, že se nejspíše nejedná o nádor, ale že mu odumřel zub, vznikl píštěl a dostal zánět. Bral antibiotika a 26.10. podstoupil operaci při které mu byl vytržen zub a vše znova přeléčeno antibiotiky. Bohužel ani po operaci nedošlo ke zlepšení a čelist ho stále bolela. Navíc mu občas tekla z levé nosní dírky krev a stále mu tečou z levého oka slzy. 8.11. šel Roy znova na reoperaci. Veterinář chtěl znova zkontrolovat ránu po vytrženém zubu, nosní dutinu a slzné kanálky. Ale v průběhu operace pan doktor usoudil, že by bylo vhodnější zajet do Brna a nechat znova operovat na veterinární fakultě v Brně u pana doktora Fichtela. Ten mu vlastně operoval nádor loni v záři. V Brně mají s těmito zákroky mnohem více zkušenosti. Jsme objednáni na 23.11. na 10h. Tam se snad dozvíme zda se jedná o návrat melanomu nebo jde jen o silný zánět čelisti. Všichni doufáme, že se nejedná o nic vážného a že vše dobře dopadne.

 

14.9.2016

Náš  milovaný Roynek oslavil 9. narozeniny. Přejeme mu hlavně zdravíčko a hodně štěstí. Je to náš věrný kamarád a jsme šťastní, že ho máme.

 

10.9.2016

V galerii jsou přidány fotky z túry v Jeseníkách. Trasa ze Skřítku na Ztracené kameny a na Pecný. Z hřebenu dolů na chatu Josefínku a zpět na Skřítek. Atraktivní trasa, pěkné počasí a celá rodina pohromadě - výlet neměl chybu :-).

18.7.2016

Vrátili jsme se z dovolené v Nízkých Tatrách z Kráľovej Ľehoty. Byli jsme na Chopku, udělali jsme několik tras z Demänovké doliny, došli na Partizanské bunkry. Byli jsme ve Vážecké jeskyni, na hradě v Liptovkém Hrádku a nakonec jsme si odskočili do Vysokých Tater na Štrbské pleso. Zažili jsme 30c vedra i ochlazení na Chopku 5c. Skoro jsme nezmokli. Všechno nám vyšlo. Roy byl v dobré kondici a šlapal bez problémů. Jen doma potom 2 dny dospával :-).

2.4.2016

Dnes jsme si udělali první letošní výlet na hory. Šli jsme menší túru z Karlova pod Pradědem do Nové Vsi a zpět. Krásné jarní počasí, sluníčko, teplota 12c. Někde se ještě lyžovalo, ale jinak na lesních cestách pusto prázdno. Super relax. 

Roy je v pohodě. Přidali jsme mu více krmení a už je zpět na své váze.

27.2.2016

Roy má nového kamaráda bulteriera Alfreda. Zatím má Roy Alfika rád, ale asi jen do času než trochu vyroste a ze štěňátka bude dospělák :-).

Byli jsem s Royem na procházce po okolí rehabilitačního ústavu v Hrabyni. Okolní lesy nabízí krásné trasy k procházkám.

Včera jsme zvážili Roye a zjistili, že shodil 2kg na váze. Nyní váží 25,4kg, což sice odpovídá standardu plemene, ale nás úbytek váhy docela zneklidnil. 

 

2.1.2016

Zdravíme všechny v roce 2016 a do alba přidáváme fota z naší první letošní procházky po kravařském zámeckém parku. Šťastný vstup do roku 2016!

 

PF 2016

pf-2016--2-.jpg

 

24.12.2015

Všem přátelům a jejich pejskům přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2016.

Našemu Royovi přejeme do nového roku hlavně pevné zdravíčko, štěstíčko a aby vyhrál nad svou nemocí.

vesele-vanoce.jpg

3.10.2015

Dnes jsme si udělali krásný výlet do Beskyd. Menší túru z vesničky Řeky na vrchol Goduly. Viděli jsme památník vzniku 1. ČSR a dále Toleranční památník. Okruh měřil 8km. Byla to příjemná procházka ve slunečném počasí. Snad se nám letos ještě zadaří a vyrazíme nějaký víkend zase na hory.  Fota jsou v galerii.

 

30.9.2015

Roy vypadá, že je v dobré kondici. Stále mu kontrolujeme místo v tlamce. Jak se zdá, zatím je vše v pořádku. Veterináři říkali, že jsme pro něho udělali maximum. Cílená chemoterapie na tento druh rakoviny není. Navhrli nám léčbu imunoterapií, ale museli bychom jezdit do Vídně. Což je pro nás nereálné. Dáváme mu pro posílení imunity přírodní přípravek Evelor. Podle zkušeností lékaři odhadují dobu přežití půl roku až rok. Zbývá nám jen věřit, že při vší té smůle se zdravím, bude mít Roy konečně štěstí.

 

14.9.2015

Roy oslavil 8. narozeniny. Přejeme mu hlavně pevné zdraví a hodně, hodně štěstí. Protože to teď asi potřebuje nejvíc. Ať nám dělá ještě dlouho radost jako dosud.

 

5.9.2015

Včera jsme byli s Royem na CT vyšetření na Veterinární Univerzitě v Brně. Vyšetření dopadlo dobře. Zatím nemá Roy žádné metastáze. Lékař navhl provést pro jistotu další operaci. Vytrhli mu 3 stoličky a vzali kousek čelisti. Po operaci se Roy docela rychle zotavuje. Byli jsme mile překvapení, jak dobře Roy operaci zvládl. Týden bude brát antibiotika a musí dostávat rozmočené granule.

 

31.8.2015

V pátek 4.9. nás čeká CT vyšetření v Brně. Dle výsledků bude stanoven další postup. Zatím je Roy v dobré kondici. Sledujeme postižené místo v tlamce a jezdíme na kontroly. Snad uslyšíme alespoň trochu optimistické prognózy.

6.8.

Nemáme dobré zprávy. Nádor v tlamě má Roy vyoperovaný a bohužel rozbor potvrdil maligní tumor. Diagnóza amelanotický melanom. Čekáme na další vyšetření. Je pravděpodobné, že Roy bude muset podstoupit ještě jednu operaci a pak budeme řešit co dál. Celá rodina jsem z toho hodně zdrceni. Roy se drží statečně a zatím na něm není vidět, že by ho něco trápilo.

 

20.7.2015

Hned po dovolené, řešíme zdravotní problém s Royem. Na horním patře v tlamě jsem zjistili, že má Roy nějaký útvar. Po konzultaci s veterinářem, který nález diagnostikoval jako nádor gingivy. V pátek jde Roy na operaci a vzorek tkáně pošle na rozbor. Věříme, že bude vše v pořádku.

18.7.2015

Vrátili jsme se z dovolené v Jizerských horách v Bedřichově. Prošli jsme široké okoli Bedřichova, navšitili jsme Lázně Libverda, Liberec, Ještěd, Jablonec nad Nisou, vodopády Velkého Štolpichu, vodopády Černé Desné a další místa. Celkem jsme šli 60km. Počasí nám přálo. Moc se nám líbilo. I když pro nás cesta daleká, tak snad se někdy na sever Čech zase vrátíme.

25.4.2015

Absolvovali jsme první jarní pochod z Žimrovic proti proudu řeky Moravice. Krásný výlet a 16 km v nohách zahájil naši turistickou sezonu.

 

30.12.2014

Přejeme všem hodným lidem do nového roku jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti. Čtyřnohým kamarádům zdravíčko, lásku a ať nám dále dělají radost.

dscf6878---kopie.jpg

 

24.12.2014

Krásné prožití vánočních svátků, pohodu a splnění všech přání přejí Kašní

dscf6618---kopie.jpg

 

14.9.2014

Roy oslavil 7. narozeniny. Přejeme mu hlavně zdraví a ať nám dělá dále radost. 

 

20.7.2014

Dovolená v Nízkých Tatrách v letovisku Donovaly je za námi. Moc se nám líbilo, počasí nám přálo. Náročné túry jsme všichni zvládli jako např. Kozí chrbát a Velký Zvolen. Navštívili jsme Harmaneckou jeskyni, Španiu dolinu a Banskou Bystrici.

7.6.2014

V galerii jsou nová fota z výšlapu v Beskydech. Šli jsme túru z Visalají na Gruň. Moc hezká trasa, okruh s pěknými výhledy.  

31.12.2013

Vše nejlepší v novém roce 2014

 

dscf2603.jpg

 

26.12.2013

Máme za sebou vánoční pochod. Tentokráte 15 km trasu z Kozmic do Chuchelné jsme naplánovali na 2. svátek vánoční. Nejdříve jsme jeli vlakem do Kozmic, poté pěšky poli lesy směr Chuchelná. Hlad jsme zahnali párky opečenými na ohni v lesích u Chuchelné na Pinkadélku. Na závěr pochodu se bylo potřeba  zahřát, proto jsme zamířili do místní restaurace U bílé holubice, cennová skupina asi 6 :-). A domů vlakem zpět. Poslední zastávka byla v restauraci Na peróně, což je také taková lidová hospůdka. Počasí bylo velmi větrné s jarními teplotami. Bylo to moc fajn. Roy táhl na vodítku celý 15 km a nepolevil, takže udával velmi svižné tempo. Příště prý dostane na krk závaží v podobě soudku s rumem, aby jsme mu to trochu ztížili a zpomalili ho.

24.12.2013

Štědrý den

 

vesele-vanoce-2013.jpg

 

24.12.2013

Všem krásné Vánoce!

 

vesele-vanoce.jpg

14.9.2013

Roy oslavil 6. narozeniny!

Přejeme mu hlavně zdravíčko a aby se mu s námi libilo.

 

 

1.8.2013

Včera jsme si udělali výlet do Jeseníků. Takové hezké ukončení letních prázdnin. Šli jsme túru z Červenohorského sedla na Vozku. Krásný výšlap s pěknými výhledy. Můžeme doporučit. 

 13.7.2013

Vrátili jsme se z krásné dovolené ve Vysokých Tatrách. Byli jsme ubytování ve Veľkém Slavkově. Počasí vyšlo nádherně. Krajina a příroda úžasná. Nachodili jsme slušné kilometry a stihli jsme i koupání v aquaparku v Popradu. Jeli jsme zubačkou na Hrebienok, električkou i lanovkou ze Skalnatého plesa. Už můžeme pomalu plánovat dovolenou na příští rok. Fota jsou v galerii.

20.5.2013

V neděli jsme vyrazili na náš první  jarní výšlap v Jeseníkách. Šli jsme z Bílého potoka u Vrbna pod Pradědem na Pásmo Orlíka a zpět. Nakonec  z toho byla krásná 15 km dlouhá túra ve slunečném počasí a v dobré náladě. Prostě super strávená neděle.

 

31.3.2013

Veselé Velikonoce

 

Foto z dnešního dne.

 

dscn7438.jpg

 

 

28.12.2012

Vše nejlepší do nového roku 2013

 

pf-2013.jpg

 

 

27.12.2012

 

Vánoční svátky jsme si krásně užili. Dárků pod stromečkem bylo hodně a všichni byli spokojeni. I Roy našel svůj balíček. 
 
Přebytečná kila, která jsme stihli nabrat, jsme se pokusili shodit na našem tradičním vánočním pochodu. Počasí nám přálo, jen místo ve sněhu jsme se občas brodili blátem. Vyrazili jsme z Kravař směrem na Mokré Lazce, Přerovec, Nové Sedlice,  Suché Lazce a kolem kravařského splavu zpět domů. Celkem 18km se třemi zastávkami.  Jedna s opékáním párků u Altánku a dvě občerstvení v hospůdkách po cestě :-). Parádní výlet, jen to čištění od bláta bylo trochu náročnější.

 

21.12.2012

Šťastné a veselé Vánoce!! 

 

vesele-vanoce.jpg

 

vesele-vanoce-4.jpg

 

 

20.12.2012

 

 

Zdravím všechny v předvánočním čase. Shon a přípravy na sváteční dny mi zabírají veškerý volný čas a teprve dnes jsem se dostala k počítači.  Ani s  Royem na procházky a výlety se nedá chodit. Ale doufám, že po Vánocích mu to vynahradíme. Už plánujeme tradiční vánoční pochod a jen doufám, že počasí umožní nějaký delší pěší výlet. Vánoční přání připíšu až o víkendu.

 

 

29.10.2012

Máme za sebou náročný prodloužený víkend a najeto víc jak 1.700km. Byli jsme na návštěvě u příbuzných v německém Kasselu. A jak jinak Roy byl s námi. Vše se vydařilo, cestu i v tomto špatném zimním počasí jsme zvládli. Naštívili jsme krásný park s obrovskou sochou Herkulese a jeho hrad s vodní kaskádou. Celý park byl nádherný, stromy hýřily barvami a výhled na celý Kassel byl opravdu úžasný. Druhý den jsme jeli do centra města. Prošli jsme centrum, dokonce jsme s Roeym prošli i obchodní galerii, kde pes není žádný problém. Roy se svezl  proskleným výtahem a i když stres z toho prostředí byl na něm vidět, tak vše obdivuhodně zvádl.

 

 

14.9.2012

Roy oslavil své 5. narozeniny. Přejeme mu vše nejlepší, hlavně zdravíčko!!!

 

18.8.2012

Hlásíme další pokořený kopec! V sobotu jsme vyrazili na další túru v našich oblíbených Jeseníkách. Tentokrát jsme vyšli z Karlova pod Pradědem na Ovčárnu a zpět Velkým kotlem do Karlova. 17km výšlap neměl chybu, počasí super, všichni nadšeni z příjemně strávené soboty.

4.8.2012

O víkendu jsme si šlápli pěknou a docela náročnou 16km túru v Jeseníkách. Vyšli jsme z Vernířovic u Sobotína na hřebenovku, Jelení studánku, Františkovu myslivnu a zpět do Vernířovic. 700 metrové převýšení nám dalo zabrat. Krásná trasa, můžeme jen doporučit. Během pochodu jsme potkali jen 2 lidi. Paráda!! Fota v albu.

 

 

18.7.2012

Máme za sebou krásně strávenou dovolenou u moře. Velké obavy jak to všechno Roy zvládne, byly zbytečné. Užili jsme si 9 dní na chorvatském ostrově Pag ve stejnojmenném letovisku. Byli jsme ubytování v pěkném soukromém apartmánu. Vedra byla pořádná, ale s klimatizací se to dalo zvládnout. U moře Roy ležel ve stínu ve svém plážovém stanu. Byl spokojený a šťastný, že může být s námi. Všichni ho chválili a obdivovali, jak byl hodný a v pohodě. Jsem ráda, že jsme zvládli dlouhou cestu i celý pobyt bez problémů. Možná jsme byli s takovým chlupáčem na pláži trochu rarita, ale určitě jsme udělali choďákům pěknou reklamu v daleké cizině :-). Fotky jsou v albu.

21.5.2012

Přidala jsem pár fotek Roye a nového kamaráda křížence Foresta. Nejdříve jsem si myslela, že Roy bude vrčet a útočit, protože cizí psy opravdu nemá rád. Ale s Forestem si padli do oka a pěkně se vyblbli.

18.4.2012

Po dlouhé odmlce se znova hlásíme. V podstatě není u nás nic nového. Dlouhá zima je za námi a můžeme se těšit na jarní sluníčko. Pohybu bylo málo a tak se Royovi podařilo dokonce přibrat na váze. Absolvovali jsme přeočkování proti vzteklině i odčervení a vše bez komplikací. Momentálně váží 27,6kg a tak jsme mu mohli i snížit krmnou denní dávku. Beru to jako dobré znamení, že je Roy na tom zdravotně dobře. Veterinář říkal, že jiného psa s nemocnou slinivkou v léčení nemá a dva choďáci, kteří měli stejnou nemoc, to bohužel nepřežili. Dokonce letos plánujeme dovolenou v Chorvatsku. Mám z toho docela obavy, ale snad tu cestu a horko zvládne. Jó, Krkonoše to nebudou :-).

 

Přejeme všem krásné a spokojené prožití vánočních svátků.

vesele-vanoce-2011-.jpg

14.9.2011
Roy oslavil své krásné 4. narozeniny. Přejeme mu hodně štěstí a pevné zdraví. Je to pes v nejlepších letech, tak ať si ten psí život s námi pěkně užívá.
 
16.8.2011
Hurá nazdar výletu skoro jsme nezmokli a už jsme tu. Poslední týden v červenci jsme si užívali týdenní dovolenou v Krkonoších. Byli jsme ubytováni v pěkném penzionu Alba ve Špindlerově Mlýně. Byla to dovolená ve znamení horské turistky a myslím, že jsme toho zvládli docela hodně. Jen na túrách jsme nachodili více jak 80km. Hned první den jsme šli túru na dnes již vypálenou Petrovu Boudu, takže máme historické foto, protože jsme tam byli přesně týden před požárem. Druhý den jsme vyrazili z Horních Míseček k prameni Labe. Třetí den jsme si trochu odpočinuli od pochodování a pro změnu jsme si zahráli tenis, holky byly v lanovém centru a užívali si jízdy na bobové dráze. 4. den jsme jeli do Pece pod Sněžkou a odtud pěkně na Sněžku. 5. den patřil túře z Jánských Lázní. Vyjeli jsme kabinkovou lanovkou na Černou horu a pak pěšky v průtrži mraček přesun zpět do Jánských. To byl jediný déšť, který jsme na dovolené zažili, ale stál opravdu za to. Poslední den jsme zajeli do Harrachova a tam jsme šli okruh na Ručičky, Krakonošovu snídani a Mumlavský vodopád. Krkonoše jsme navštívili poprvé a jsem nadšená. Určitě se tam někdy vrátíme, protože k vidění je toho hodně. Byla to ideální dovolená pro aktivní rodinu a musím říct, že po týdnu v krásné přírodě jsme měli hlavy pročištěné od starostí a stresu. Prostě balzám na nervy. S Royem nebyl nikde žádný problém. V penzionu o něm oni nevěděli, jak se slušně choval. Turistiku si řádně užil. I on měl toho každý večer plné packy a zmožen spal celou noc. Po návratu jsme ho zvážili a zjistili jsme, že 1kg shodil na váze.
20.7.2011
Začátkem července jsme s Royem absolvovali prohlídku u veterináře po půl roce léčby. Podle odběru krve dopadly jaterní testy dobře. Játra se úplně zregenerovala a je v pořádku, ale co se týká slinivky, tak tam bohužel k žádnému zlepšení nedošlo a trávení bez pomocí léků nebude fungovat. Zázraky se v tomto případně nekonaly, ale buďme rádi za ten stav, který je. Co se týká krmiva, tak jsme se vrátili po dietním krmivu k normálním kuřecím granulím a s přidáním tablet Pangrol v dávce 10 tablet na den + přidáváme ostropestřec pro zlepšení zažívání. Jinak je Roy úplně v pohodě. Není na něm vůbec vidět, že by byl nějak nemocný.
9.7.2011
V sobotu jsme opět vyrazili na túru tentokrát do Beskyd. Začátek trasy byl v Ostravici a před námi skoro 17km okruh na Smrk - druhou nejvyšší horu Beskyd. Cesta zpět přes přehradu Šanci a do cíle v Ostravici. Počasí vyšlo nádherně, snad až moc horko. Naštěstí jsme šli většinou lesem. Na rozcestí Smrk sedlo, jsme zažili jednu nepříjemnost. Roye napadl statný německý ovčák, který šel se svými páníčky neukázněně na volno. A hned bylo zaděláno na malér. Vše nakonec dopadlo dobře. Ale měli jsme co dělat, abychom psy dostali od sebe. Bylo to velmi nepříjemné a docela stresující. Nechápu jak někdo může v tak nepřehledném a neznámém terénu nemít psa na vodítku, a zvláště když ví, že pes není žádný andílek a ani trpaslík :-). Navíc mi přišlo, že snad každý koho jsme potkali, měl s sebou čtyřnohého kamaráda. Člověk musí být stále ve střehu. Jen na vrcholu Smrku byli v jeden okamžik 4 velcí psi. Celý výlet se jinak vydařil. Trochu jsme posílili kondici a už se můžeme těšit na další výšlap.
 
29.5.2011

Krásné letní počasí nás vylákalo na nedělní procházku v našem zámeckém parku a přilehlém golfovém hřišti. Pořád někde cestujeme a tak neuškodí konečně trochu propagovat rodné město Kravaře. A že je na co koukat!

 

9.5.2011

 V sobotu 23.4.2011 jsme si udělali rodinný výlet do Jeseníků. Naplánovala jsem náročnou 16,5km dlouhou túru - okruh z Červenohorského sedla na Červenou horu, směr Točník do Filipovic, pak na Mariin pramen a přes sjezdovky zpět na Červenohorské sedlo. Byla to pro nás pěkná zabíračka. Profil trasy byl velmi náročný. Jen kousek trasy byla rovinka nebo mírné stoupání. Většinou to bylo několik kilometrů z prudkého kopce dolů a pak znova, málem po čtyřech, do dalšího kopce nahoru. Velké převýšení jsme cítili brzy v nohou a všichni jsme toho měli , jak se říká, plné kecky :-). I pro Roye to byl docela nápor na fyzičku. Počasí vyšlo super. Ve stinných místech ještě ležel sníh, ale jinak bylo krásně teplo.

 Co se týká zdravotního stavu Roye. Tak je docela v pohodě. Stále mu dáváme dietní veterinární krmivo a zároveň trávicí enzym. Za dva měsíce bychom měli jít na kontrolní krevní testy.

 

9.3.2011

Po delší odmlce připíšu pár novinek. Máme za sebou krušné období. Koncem listopadu jsme začali u Roye bojovat s průjmem a zvýšenou teplotou. Dieta ani hladovka nezabraly, přeléčení antibiotiky ani základní rozbor krve taky nikam nevedlo. Do toho přišly vánoční svátky, tak jsme bohužel museli s dalšími vyšetřeními počkat. Ale v té době už jsem tušila, v čem je problém. Příznaky jako objemná, řídká, žlutá stolice, velký a viditelný úbytek váhy, vyhladovělost a posedlost stále něco sežrat dávaly tušit, že s trávením není něco v pořádku. Do toho mu začaly hodně vypadávat chlupy. Jasně to ukazovalo na akutní problém se slinivkou. To nám bylo definitivně potvrzeno po dalším speciálním rozboru krve. Byla stanovena diagnóza EPI (exokrinní insuficience pankreatu) a hepatopatie. Onemocnění játry má spojitost se slinivkou a po půlroční dietě by snad mělo dojít ke zlepšení. Bohužel slinivka nemá regenerační schopnost a je nenávratně zničena. S tím je spojeno doživotní užívání léků a speciálního dietního krmiva. Roy vypadá celkem v pohodě, ale ta hladovost trvá a s váhou to taky ještě není ok. V době nemoci shodil z 26,5kg na cca 24,2 kg a teď se velmi pomalu dostal přes 25kg. Přes kožich nejsou žebra tak vidět, ale na pohmat je stále kost a kůže. Stolice je stále lehce žlutá, což ukazuje na špatné trávení tuků z krmiva. Jinak je veselý a spokojený. Je z něj pokojový pes, který je nejspokojenější s námi v posteli. Je v klidu a teplíčku, jen občas lehce pocvičí na zahradě a procházky mu dělají velkou radost. Proto bych čekala, že nabere rychleji na váze, ale nic :-(. Jen doufám, že se to časem trochu zlepší,  že to nebude velké omezení a všechno dobře dopadne. I když je to vážné onemocnění, kde nemůžeme čekat žádné zázraky, tak věříme, že nepřijdou žádné komplikace.

 

31.12.2010

Všechno nejlepší v roce 2011

 

 

roy-_zima-_19.12.2010_007-2.jpg

roy-_zima-_19.12.2010_023-2.jpg

23.12.2010

 

Krásné Vánoce

 

 

vesele-vanoce-2010-.jpg

 

 

 

13.12.2010

Nafotili jsme Roye na zahradě v bohaté sněhové nadílce a při jeho nejoblíbenější činnosti jak pozoruje provoz na ulici. Sleduje auta a každého chodce musí pozdravit hlasitým štěkotem. Je zvědavý jako opička.

 

6.12.2010

Přidala jsem pár dalších krásných fotek v barvách podzimu. Fotografce Zuzce Čapčuchové ještě jednou moc díky. Teď už to venku vypadá úplně jinak. Kupy sněhu a velky mráz. Pár foteček jsme o víkendu udělali. Někdy přihodím.  Přeji klidné předvánoční přípravy a dobrou náladu.

10.11.2010

Po delší odmlce se zase hlásím. Podzim je tady, venku chladno a vlhko. Cvičit se nám moc nechce. Roy pomalu a jistě tráví s námi doma stále více času.  Chvilku polítá na zahradě a už se zase dožaduje tepla domova. Štěká pod okny, vyskakuje na dveře a čeká kdo se nad ním slituje a vezme ho nahoru do bytu. Na stopy jdeme max. jednou týdně. Zkoušíme se ve šlapání stop střídat s Katkou. Roy v pohodě zvládá čichat, snad mu to vydrží a půjde mu i stopa úplně cizí osoby. Byli jsme pouštět draka. Taky jsem poprosila naši dvorní profi fotografku Zuzku Čapčuchovou, aby Roye vyfotila. Máme několik úžasných fotek. Další ještě přepošle. Až dojdou, tak je přidám na web. Zuzce moc díky.

 

14.9.2010

Dnes slaví Roy své 3. narozeniny!!! Přejeme mu hlavně pevné zdraví a aby byl s námi hodně šťastný. Zároveň blahopřejeme sourozencům z vrhu "E" z Western Staru.

13.9.2010

V sobotu 11.9.2010 Katka s Royem složili další zkoušku pořádanou ZKO Opava. Tentokrát naši první stopařskou FPr 1 a dostali úžasných 97 bodů! Jen pro vysvětlení - stopa je vlastní, nejméně  300 kroků dlouhá, 3 úseky, 2 lomy (cca 90 stupňů), 2 předměty psovoda, nejméně 20 minut stará.

Byl to velmi náročný den. Ranní budíček v 5.45h, sraz jsme měli v 7h na loukách na Palhanci. Rozhodčím byl pan Josef Havránek. Katka dobře našlapala a Roy se ukázal v nejlepším světle. Po 1 bodu ztratil na obou předmětech, kde Roy přesně nezalehl a 1 bodík někde na trase. Je to výborný výsledek. Jen tak dále!! Oběma patří velká gratulace. Fotky máme bohužel jen z nástupu.

6.9.2010

V sobotu 4.9.2010 jsem se zúčastnili závodů ZPU1 na našem cvičáku v Opavě. V kategorii ZOP bylo 7 závodníků a v ZPU1 jsme byli 4. Počasí bylo chladné a skoro celý den lehce mrholilo.  Stopy jsme si v závodě zkusili poprvé a myslím, že to Roy zvládl velmi pěkně. Jen aby mu to vydrželo na sobotní zkoušky FPr 1. Poslušnost nebyla špatná, krásně šel pro aport, výborné vyštěkání, odložení taky zvládl, ale chůze u nohy bez vodítka, byla jedním slovem hrůza. Nos na zemi, čichal a čichal. Dokonce stihl čichat i při obratech čelem vzad! Skupinové cviky byly celkem v pohodě až na protichod. Tam musela Katka lehce zasáhnout a stáhnout ho, protože se začal nebezpečně přibližovat k ostatním psům a to by asi nedopadlo dobře. I ostatním soutěžícím se něco povedlo více a něco méně. Nakonec Katka s Royem získali krásných 132 bodů a skončili jako vítězové na 1. místě !! Děkujeme zkušené paní rozhodčí Sylvě Elblové a vedoucímu závodu Richardovi Vavrlovi za dobrou organizaci závodu. Katce a Royovi moc blahopřejeme. Jen tak dále!! A přejeme hodně štěstí v tuto sobotu u skládání první stopařské zkoušky.

3.9.2010

7.8.2010 jsme si udělali další výlet do Jeseníků. Počasí tentokrát vůbec nepřálo, pláštěnky (dětské) nás od deště moc neochránily a podle toho jsme v cíli cesty taky vypadali. Vyjížděli jsme autobusem z Karlova na Ovčárnu, kde lilo jako z konve. Pak už pěkně pěšky směrem Nad Ovčárnu do Velkého kotle  zpět na Karlov. Krásné výhledy a panoramata jsme si museli domyslet, protože kromě oparu a mlhy, nebylo vidět vůbec nic. Výlet se vydařil, ale příště v dešti a teplotě 13c už na hory určitě nepojedeme :-). Moc jsme toho nenafotili, ono to ani jaksi nešlo.

1.9.2010

Po menší pauze se hlásíme. Prázdniny nám skončily a plynule jsme přešli z léta do zimy. Teď v sobotu 4.9. nás čekají závody na našem cvičáku. Zkusíme si ZPU 1. Snad se bude Katce a Royovi dařit a udělají nám radost. I když s Royem je to vždy na 50%. Poslední dny jsme díky zimě a dešti netrénovali vůbec. Bude to sázka do loterie.

 

3.8.2010

Prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny. A my vůbec nezahálíme. Poctivě trénujeme stopy se střídavě uspokojivým vypracováním. Roy jde někdy krásně a někdy zmatkuje. A hlavně pokud kolem nás přeběhne zajíc, tak to můžeme rovnou zabalit. Protože přece nebude soustředěně čichat, když kolem si běhá nějaké ušaté torpédo.

V sobotu 31.7.2010 jsme byli na krásné túře v Jeseníkách. Šli jsme z Videlského sedla na Švýcárnu a pak na Vysoký vodopád. Trasa nebyla nijak dlouhá, ale převýšení stálo za to. Pěkně jsme se zapotili a aktivně strávili den v nádherné přírodě.

  

21.7.2010

V neděli 18.7.2010 jsme se konečně dostali na cvičák a šli jsem i na stopy. S terény je to bída, tráva všude vysoká. Poprvé jsme na stopách zkusili nové předměty - kůži a dřevo o rozměrech 10x3cm. Roye musím pochválit, protože premiéru zvládl. Předměty zalehl, lomy taky nebyly špatné. Jen v jednom úseku, kde jak jsem později zjistila bylo hodně kopřiv, tak měl problém, zastavil se a nechtěl jít dál. Na cvičáku byl v pohodě. Udělala jsem pár fotek.

 

16.7.2010

Hurá nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu. Týden od 3.7. do 10.7.2010 jsme strávili na dovolené na Slovensku ve Velkém Meděru. Všechno bylo moc fajn, ubytování, výlety, koupání, počasí. Viděli jsme toho hodně a pěkně si to užili. Možná inspirace pro ostatní, že i se psem se dá absolvovat ledacos. Byli jsme v Komárně – výlet vláčkem po městě i přístavu, v Bratislavě na Starém městě a Bratislavském hradě. Na Děvíně, který mě úplně nadchl. Pejsci tam bohužel nesmějí a tak jsme šli na prohlídku na etapy, ale stálo to za to. Výlet lodí na vodním díle Gabčíkovo, kde jsme propluli plavebními komorami. Zajeli jsme si i do maďarského města  Gyor s krásným historickým centrem. A mnoho dalších míst. V horku to nebyla pro Roye někdy žádná legrace, ale pro něj je nejdůležitější, že je s námi. Musím Roye pochválit, byl hodný, až na nějaké vyštěkávání na psy. Jinak byl většinou všude středem pozornosti, až mě někdy zaráželo, že cizí lidé k němu přicházejí a bez zeptání a strachu si ho hladí. Slyšeli jsme jen samou chválu jaký je to krásný pes. Neznalí jej sice někdy považovali za štěně vlčáka, a tak jsme všem poctivě vysvětlovali o jakou rasu jde a dělali choďákům pěknou reklamu.

  

 
28.6.2010  
 
 
Celý víkend byl hodně náročný. V neděli za krásného počasí jsme si vyrazili na rodinný výlet do Jeseníku. Naplánovali jsme si pěknou 18,5km dlouhou túru ze Skřítku na zříceninu hradu Rabštejn. Trasa nebyla nijak náročná, takže ani holky moc neremcaly, ale v cíli cesty jsme už nachozené kilometry docela cítili a Roy v tom teplém počasí měl taky dost. Pěkně strávená neděle plná sluníčka a čerstvého vzduchu, prostě balzám pro tělo i duši. J Můžete mrknout na fotky.

    

27.6.2010

V sobotu 26.6. jsme se s Royem zúčastnili s našim kynologickým klubem ZKO Opava dětského dne v Hlučíně na Ranči. Ve skupině jsme předváděli dětem a rodičům základní ovladatelnost psa a nácvik poslušnosti. Myslím, že se naše vystoupení všem líbilo. Fota z akce jsou v galerii.

25.6.2010

 

Našla jsem pár zatoulaných fotek ze stop z 18.4.2010. Tenkrát šel docela pěkně, což se vůbec nedá říct o minulém týdnu, kdy jsme musely stopování předčasně ukončit, protože to bylo úplně o ničem. Vůbec se nesoustředil a zmatkoval. První předmět zalehl, první lom byl taky ještě jakž takž, ale celkově to stálo za nic. Nemělo smysl ho pořád vracet a napomínat. A to jsme uvažovali, že v září zkusíme stopařskou zkoušku. Teď tomu moc šancí nedávám.

 

   

31.5.2010

Zdravíme všechny naše přátelé a příznivce. Roy už je zdravotně úplně v pohodě. Ačkoliv má ty polštářky na tlakách  poškozené, nemá s nimi žádný problém. Jen stále štěká na lidi, uši v pozoru a chlupy naježené. Když jdeme na procházku, tak jsem více opatrná, aby náhodou nezareagoval nějak nečekaně. Ale myslím, že je to jen otázka pár dnů a bude zase v klidu. Chtělo by to jen lepší počasí, abychom  byli více venku a měli všichni lepší náladu. Přejeme všem sluníčko a pohodu. Moc zdravíme nevlastní sestřičku Fabienne Western Star s rodinou  a děkujeme za pozdrav.

 

24.5.2010

Nová zprávička k Royovi a jeho zdravotnímu stavu. Vypadá to, že se pomalu uzdravuje. Dobral antibiotika, packy se mu taky hojí. Ale zrovna dnes jsme mu našli na přední tlapce na jednom z polštářků, že se mu tam objevila malá kapsa z odchlípnuté kůže. Uvidíme co s tím. Roy už běhá jako drak. Jedině v čem pozorujeme změnu, jsou jeho reakce na lidi venku. Hrozně štěká na lidi na chodníku, je takový ostražitý, stále větří a venku je trochu nervózní. Snad se zklidní. Taky bude pro něj velký šok až půjde na noc spát ven do svého kotce, protože teď je pořád s námi v bytě a mám obavu, že se na nás hodně upnul a bude si zase těžko zvykat. A to je problém se kterým bojujeme už od jeho štěněčího věku, že je nás strašně fixovaný. Měl velké štěstí, jak to všechno dobře dopadlo, je to silák a bojovník :-) 

  

18.5.2010

Máme za sebou hororový zážitek se šťastným koncem. Minulý týden ve čtvrtek 13.5. při večerním venčení Roye, najednou vyběhla lasička a Roy se za ní bezhlavě rozběhl. A protože bydlíme přímo na hlavní silnici, tak vběhl rovnou pod jedoucí auto. Auto ho odhodilo, řidič ani nezastavil, Roy se postavil na nohy a v šoku, jako by do něj uhodil blesk, vystřelil jako raketa a utekl neznámo kam. V dešti a tmě jsme hledali za pomoci známých a rodičů do 3h do rána a nic. Našli jsme i stopy krve, ale v tom šíleném počasí, bylo těžké určit komu vlastně patří. Ale tušili jsme, že by mohly patřit Royovi a směřovaly k domu mých rodičů, kteří bydlí asi 3km od nás. Volání a hledání bylo marné. Ještě jsme stihli vyvěsit i letáky, kdyby ho někdo našel, aby nám zavolal. A když jsme se v 5h, kdy už se rozednívalo, znova chystali, že vyrazíme do ulic, tak volali rodiče, že Roy leží u jejich dveří, sice v zuboženém stavu, ale živý. Na veterině pan doktor vyloučil zlomeniny a vnitřní zranění. Roy dostal infuzi a utišující léky a veterinář mu obvázal tlapky. Protože jediné viditelné zranění měl na zadních packách, kde měl úplně servanou kůži na polštářcích a na všech nohách drápy zpilované až na rohovinu. Roy měl obrovské štěstí, že náraz nešel do hlavy. Po 3 dnech, které celé prospal se rychle zotavuje a snad bude v pořádku. Ještě musí dobrat antibiotika a my mu ošetřovat packy a jednu hlubší ránu na noze. Klid a naše společnost ho určitě postaví brzy na nohy.  Pro nás je to velké ponaučení, i když víme, že se prostě takové věci mohou někdy přihodit. Zůstane nám záhadou, kde vlastně těch sedm hodin byl, ale určitě to pro něho byl velký stresující zážitek. Royovi přejeme brzké uzdravení a ať je co nejdříve v plné síle a kondici a dále nám dělá radost.   

13.4.2010

V sobotu 10.4. jsme s Royem absolvovali naši zatím největší výstavu Národní výstavu v Ostravě.  Poprvé jsme byli zařazeni ve třídě „otevřené“ a získali jsme krásnou známku V3. Rozhodčím byl pan Andráš Polgár a do posudku nám napsal – 2,5letý pes, středně velký, výborné kostry, dobrá linie hlavy, dobrý krk, rovný hřbet, správné končetiny. Snad poprvé jsme neslyšeli výtku k příliš rozšířeným znakům.  Asi hodně „znakatí“ pejsci panu rozhodčímu nevadí :-). Na výstavě se nám moc líbilo a ani déšť a zima nám náladu nepokazily, přestože náš kruh byl umístěn venku. Zúčastnili jsme se i závěrečné přehlídky českých národních plemen, která na mě udělala velký dojem. Musím pochválit Roye, že to všechno krásně zvládl a dokonce ani nevrčel na druhé psy. Asi zjistil, že prosadit se mezi tolika konkurenty by bylo nemožné. Vždyť jen v sobotu se vystavovalo skoro 1500 pejsků. Fotky jsou přidány do galerie. Zdravíme všechny choďáky a jejich páničky, kteří se v sobotu na výstavě ukázali a dodatečně blahopřejeme vítězům.

17.2.2010 

Zima, zima a zase zima. Sněhu kupy, ale co by jsme v únoru chtěli, že? Dnes snad pojedeme po dvou měsících na cvičák. Uvidíme, co všechno Roy zapomněl a jak mu cvičení půjde.

Včera jsem poslala přihlášku na Národní výstavu v Ostravě, která se koná 10.4.2010. Žádné velké ambice nemáme, jen vyzkoušíme a uvidíme, jak se bude náš hodně znakatý hafan líbit. Taky musíme trénovat chůzi, protože bez tahání na vodítku to u nás nejde. A nevěřím tomu, že se v chození nějak rychle zlepší, když doposud jsou naše procházky spíše běhy za Royem. Jedině klobásu do kapsy :-). 

26.1.2010  

Zdravíme všechny milovníky choďáku v novém roce 2010! Novinek a zážitků moc není, protože šílené mrazy a bohatá nadílka sněhu celkem znemožňuje jakékoliv aktivity venku. Nám se nechce mrznout a Roy pokud s ním není nikdo na zahradě, tak zalehne venku u vchodových dveří a čeká, kdy ho pozveme do bytu. Sám prostě běhat nebude. Za ten měsíc se z něj stal pokojový pes :-). Má malé zranění na polštářku na zadní pacce, takže lehce pokulhává a led pod nohama zrovna nemusí.  Už aby bylo jaro!

 24.12.2009

Šťastné a veselé Vánoce.

Přejeme všem návštěvníkům našich webových stránek krásné prožití vánočních svátků, klid a pohodu.

 

 19.11.2009

Konečně se počasí umoudřilo a tak jsme v neděli 15.11. vyrazili  brzy ráno na stopy. Po delší pauze způsobené příšerným počasím, šel Roy krásně a s nadšením, lomy vypracoval  bez problému a všechny předměty označil zalehnutím.   Přidala jsem pár fotek do fotoalba. 

 17.10.2009

Dnes jsme se byli podívat na 6. týdenní štěňátka (nevlastní sourozenci našeho Roye) v Ostravě v chovatelské stanici Western Star. Jedná se o vrh F. Narodilo se celkem 8 štěňátek (5 pejsků a 3 fenečky). Paní majitelka Sanetrová říkala, že má momentálně poslední volnou fenečku. Případní zájemci se mohou ozvat. Jsou to malí krasavci a pěkní divoši. Odjížděli jsme celí pokousaní a ožužlaní, ale vidět takovou nadílku malých medvídků byl zážitek. Roy jako velký hrdina před nimi prchal a docela se jich i bál. Už asi zapomněl na to, že když byl štěňátkem, tak řádil jako malý drak. Teď nechápal, co ta tlupa po něm chce. Ve fotogalerii jsou přidány fota.  

 27.9.2009

Roy s Katkou úspěšně složili zkoušku ZOP na 98 body. Oba jsou velké šikulky!!!

6. 9. 2009

Zúčastnili jsme se  klubových závodů ZOP na našem cvičáku. Získali jsme 93 bodů a skončili na pěkném 5. místě z 12 účastníků. Pro nás to byl dobrý trénink před skládáním zkoušky ZOP, která nás čeká 27. 9. 2009. V galerii jsou přiloženy fotky ze závodů.